PSİKODRAMA GRUP PSİKOTERAPİSİ EĞİTİMİ

  17 Haziran 2021
  Güncel Duyurular

Psikodrama Grup Psikoterapisi Eğitimi Hazırlık Grubu
2021 – 2022 SONBAHAR DÖNEMİ
(16 EKİM - 27 KASIM)
ANKARA

ONLINE BAŞVURU: 
http://pusulapsikodramaenstitusu.com/egitim-basvuru

EĞİTİMİN PSİKODRAMATİST LİDERLERİ:
Merih Ünsal
Deniz Altınay
Neşe Karabekir

EĞİTİM YERİ  :
Pusula Psikodrama Enstitüsü ve Danışmanlık Merkezi
Ziyabey cad. 1412 . sok. No. 4/6
Balgat / ANKARA

EĞİTİM İÇERİĞİ:
Hazırlık eğitimi  18 saat olarak planlanmıştır. Hazırlık aşamasını geçmek için eğitimin tamamına girmek gereklidir. Aksi takdirde grubun tekrarı istenir. Hazırlık aşaması bitiminde kabul edilenler her ay 1 gün 9 saat olarak düzenlenen eğitim grubu olarak devam edeceklerdir.

EĞİTİME KATILIM KOŞULLARI:
Psikodrama Hazırlık Grubuna ;
- Psikolojik Danışma ve Psikoloji alanlarında lisans diplomasına sahip olanlar,
- Psikiyatristler ve Psikiyatri Hemşireliğinde yüksek lisans ve doktora yapanlar katılabilirler.

Kayıt yaptıran katılımcının;
- 2 fotoğraf,
- Yazılı bir özgeçmiş,
- Diploma fotokopisi ile merkezimize gelerek kayıt formu doldurması gerekmektedir. İsteyenler formları fax ve internet aracılığıyla ulaştırabilirler. Gerekli bilgiler web sayfamızda bulunmaktadır.

BİLGİ İÇİN:
info@pusulapsikodramaenstitusu.com
www.pusulapsikodramaenstitusu.com
0538 502 60 47
0312 286 99 57
*Kaydınızı yaptırdıysanız lütfen konfirmasyon , ön görüşme ve belgeleriniz için merkezimizi arayıp teyit ediniz.
** Pusula Psikodrama Enstitüsü İstanbul Psikodrama Enstitüsü'ne bağlı eğitim kurumudur. Eğitim FEPTO onaylıdır.

İSTANBUL PSİKODRAMA ENSTİTÜSÜ HAKKINDA
Türkiye’de kurulmuş olan ilk Grup Psikoterapileri Derneğinin eski genel sekreteri ve Psikodrama Grup Psikoterapisti olan Deniz ALTINAY tarafından 1995 yılında Ankara’da kurulan ve 1997 yılında İstanbul'da yeni ismi ile faaliyete geçen İstanbul Psikodrama Enstitüsü 2000 yılında psikodramanın yaşayan efsanesi Zerka Moreno'nun enstitüye kendi uluslararası enstitülerinin ismini vermesiyle taçlandırıldı. Psikodrama alanındaki birçok yeniliğe ve gelişime öncülük eden enstitü uluslararası kimliği ile Avrupa Psikodrama Eğitim Kurumları Federasyonu (FEPTO) onaylı diplomalar vermekte ve Avrupa Psikoterapi Deneğinin (EAP) ve Uluslararası Grup Psikoterapileri Derneği’nin (IAGP) akredite edilmiş kurumsal üyesi olarak faaliyet göstermektedir. Halen 260'den fazla öğrencisi olan İstanbul Psikodrama Enstitüsü  Avrupa, ve Amerika kıtasındaki bir çok ülkenin psikodrama dernekleri ve enstitüleriyle bağlantılı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Enstitüde; Psikodrama Grup Psikoterapisi Eğitimleri yanısıra,  Psikodrama ile Şirket Eğitimleri, Spontanite Tiyatrosu Eğitimleri ve Çocuk Psikodraması Eğitimleri, Bireysel Psikodrama Eğitimleri, Genesosyogram Aile Ağacı, Tangodrama, Psikodramatik Çift ve Aile Terapileri eğitimleri ve danışma çalışmaları da yürütülmektedir. Tüm diğer enstitülerin bağlı olduğu üst organizasyon olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

PUSULA PSİKODRAMA ENSTİTÜSÜ VE DANIŞMANLIK MERKEZİ
‘’İSTANBUL PSİKODRAMA ENSTİTÜSÜ’NE BAĞLI EĞİTİM KURUMU’DUR. 1999 yılından bu yana ruh sağlığı eğitimleri ve terapileri alanında çalışmalar yapan merkez, iki ana çatı altında hizmet vermektedir. Birincisi psikolojik danışmanlık ve terapi hizmetleri diğeri ise eğitim hizmetleridir. Hale hazırda bireylere yönelik Psikodrama Yaşantı Grupları düzenlemekte ve Toplum Koruyucu Ruh Sağlığı alanlarına yönelik olarak grup terapileri, eğitimler ve kişisel gelişim eğitimleri düzenlemektedir. Psikodrama alanında birçok yeniliğe ve gelişime öncülük eden enstitü (I.P.I) ile anlaşmalı olarak Psikodrama eğitimleri ve gruplarını yürütmekte ve Enstitü adına Psikodrama Eğitim Programları açmaktadır. Açmış olduğu Grup Psikodrama Terapistleri Yetiştirme Eğitimleri, enstitü onaylıdır.