PSİKOLOJİ VE PDR ÖĞRENCİLERİ YAŞANTI GRUPLARI

PDR ve Psikoloji Üniversite Öğrencileri Yaşantı Grubu

Bu grup uygulamalarına Psikoloji, Eğitimde Psikolojik Hizmetler, Psikolojik Danışma ve Rehberlik öğrencileri katılabilmektedir.

  • 20 (Haftada 2 saatlik 10 oturum)saat Teori ve Pratik
  • 2 Eğitim Semineri

Gruba katılanlar mezuniyetlerinden sonra Psikodrama Eğitim grubuna ( mezun oldukları ana bölümler tekrar incelenir.) devam edebilirler. Hazırlık grubuyla başlar ve eğitim programına göre devam ederler. Aldıkları saatlerin en fazla 20 saati eğitim saatlerine sayılır. Son kararı Enstitü Başkanlığı verir.

Eğitime Kabul Koşulları

Eğitime, üniversitelerin Psikolojik Danışmanlık ve Psikoloji lisans programlarında öğrenim gören öğrencileri katılabilmektedirler.

Psikolojik Danışmanlık ve Psikoloji Öğrencileri Grupları Hakkında

Psikodrama, eylem metodunu kullanarak kişilerin kendilerini daha yakından tanıyıp bireysel farkındalıklarını artırmalarını amaçlayan, çeşitli ısınma oyunlarıyla başlayıp, protagonist çalışmalarıyla devam eden hızlı ve etkili bir grup psikoterapisidir. PDR ve Psikoloji Öğrencileri Grupları ile amacımız, alandaki öğrencilerin psikodrama eğitimi almadan önce yöntemle tanışmaları ve psikodrama metodunu yaşantılayarak görebilmeleri ve mezuniyet sonrası eğitimlerde bir adım önde olmalarıdır.