ZİHİN BEDEN TERAPİSİ

Şehir yaşamının getirmiş olduğu monoton yaşam tarzı, yanlış beslenme alışkanlıkları, daha az bedensel hareket daha fazla zihinsel faaliyet gibi bizi olumsuz etkileyen birçok faktör sağlımızı olumsuz etkilemektedir. Bu durum iç dengemizin bozulmasına ve de çeşitli hastalıkların ortaya çıkmasına zemin hazırlar.

Düşünce merkezi, duygu merkezi ve fiziksel bedenimiz bir arada , birbirini etkileyerek çalışır. Yaptığımız herhangi bir eylemde ‘ anda ve farkındalıklı ‘ olarak bulunmadığımızda bu üç merkez arasında ayrılıklar olur. Bu merkezler arasında dengeyi kuramazsak çeşitli rahatsızlıklara maruz kalırız. Bedenimiz de ağrı cevabı ile bize sinyal verir.

Bu nedenle kendimize bir bütün olarak yaklaşmak ve dengeyi yeniden kurmak sağlıklı bireyler ve toplum açısından önemlidir.

Beden farkındalığı çalışmaları ile ne elde ederiz?

Bedenimizin, nefesimizin aracılığıyla duygu ve düşüncelerimize ulaşarak senkronizasyonu sağlarız.

Bedenimizde tıkanmış, katılaşmış ve ağrıya maruz kalan bölgeleri farkedip rahatlama ve gevşeme elde ederiz. Beden yeniden doğal akışında kendi ritmine döner.

Bedenimizi esnettikçe, rahatlattıkça zihnimizi de rahatlatırız.

Kendimizle olan ilişkimiz uyum içinde olunca çevremizle olan ilişkilerimiz de uyumlanır. Özellikle kronik ağrı, stres, depresyon, anksiyete gibi psikolojik ve psiko somatik rahatsızlıklarda etkin bir yöntemdir

Tedavi programı neleri içeriyor?

 • Bedenimi tanıma
 • Temel seviyede yatarak ve oturarak, daha sonra ayakta yapılan egzersizler
 • Nefes Çalışması
 • Yoga asanaları ve
 • Gevşemeye yönelik teknikler ve masaj içerir.

Temel seviye eğitimleri 8 -10 seans sürmektedir. Daha sonra ayakta yapılan hareketler ve yürüyüş farkındalığı ile devam etmektedir. Yoga asanaları herkesin yapabileceği başlangıç seviyede olup terapide kullanılmaktadır.

Eğitmen

Uzm.Fzt. Seda Ulusoy. Hacettepe Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünü 1999 mezunudur. Prana ile Holistik Tedavi, Hatha Yoga, Pilates ve son dönemde de Bedensel Farkındalık Terapi çalışmaları yaptırmaktadır.

Psikodrama ile içsel yolculuk ve evrensel şifa

“SUA SPONTE ATÖLYE ÇALIŞMALARI '' PSİKODRAMA EYLEM VE DIŞAVURUMCU METODLARLA İÇTEN-DIŞA ,DIŞTAN-İÇE  bir çeşit yoldaşlık ve keşif sunar. Geleceği yaratırken, koçluk yapacak bir mentör, rehber, yol gösterici, hayat sürecinizde bir takım arkadaşınız ve sırdaşınızdır.

Kendinizden ne kadar hoşnutsunuz?

Kendinizi seviyor musunuz?

Daha aktif, daha verimli, daha başarılı, daha güçlü mü olmak istiyorsunuz?

Bazı önyargı ve inançlarımızın bizi mutsuz ettiğini fark ettirecek, kendimize bakan gözde bize objektif bakış açısı verecek bir dost.

Daha mutlu, daha sağlıklı, daha verimli bir hayat sürmek için yeni donanımları size kazandıracak, zihinsel, ruhsal ve fiziksel becerilerle karar almada keskinliğiniz artar, yaşamınızın içinde kendinizi fark edersiniz. Yaşama karşı daha güvenli ve güçlü olursunuz. Kişisel gelişim eğitimleri size kendinizi tanıma, başkalarını anlama ve hayatınızı yönlendirirken karşılaşacağınız sorunlarla daha kolay baş edebilmenizi amaçlar..Farkındalık kazanarak , eyleme geçmenizi ve daha atılgan girişken bir kişi olmanız konusunda sizi yönlendirir..

Bizimle bu yolculuğa ne dersiniz?

Yaşamda Etkin Olmak Psikodrama Sua Sponte Atölye Çalışması

Bundan 20 yıl sonra, yaptıkların değil, yapamadıkların için üzüleceksin. Dolayısıyla halatları çöz. Güvenli limandan uzaklara yelken aç. Rüzgarı yakala, araştır, düşle, keşfet
Aldoux HUXLEY

Thomas Edison yaratıcılıkta %1 ilham, %99 terlemektir demiştir. Yaratıcılık dolayısıyla gizemli gibi görünse de bilgi, emek, adanmışlık, sabır, cesaret, ve özgüven gerektiren bir dizi duygu, düşünce ve tavırların sonucu olmakla birlikte bir yetenek ve beceri haline getirilebilen bir durumdur.

Merkezimiz, Yaşamda Etkin Olabilmek için yaratıcılık süreçlerini adım adım öğretirken, yaratıcılığın öğrenilen bir durum olduğunu, istenilen durum ve koşullarda yeniden üretilebileceğini ve tarihe damgasını vurmuş kaşif, müteşebbis, sanatçı vb.’nin yaratıcılık stratejilerinin anlaşılmasını ve yeniden kullanılmasını ve fark yaratan bireylerin yeniden nasıl modellenebileceğini gösteren bir beceri çalışması desteği vererek yaşamda etkin olabilmek için gerekli olan süreçlerde danışmanlık yapmaktadır.

Bireye destek verdiğimiz alanlar

 • İlişkilerini yönlendirmek ve yönetmek,
 • Yanlış izlenimlerin ortadan kalkması,
 • Daha etkin iletişim kurmak ve yönetmek
 • İş hayatının gerçeklerine daha iyi uyum sağlamak,
 • İş ve sosyal hayatı anlamak ve yönetmek,
 • İş yerinde zamanı daha iyi kontrol etmek,
 • İş yerinde huzur ve güvenin sağlanması,
 • Verimliliğin artması,
 • Kendi kendini ayarlamak,
 • Kendini tanımak,
 • Motivasyon
 • Başkalarının fikir ve duygularıyla ilgilenme…

Zaman Yönetimi

Hayatınızı seviyorsanız, zamanınızı boşa geçirmeyiniz. Çünkü zaman hayatın ta kendisidir.
Benjamin FRANKLIN

Zaman her bireyin sahip olduğu çok değerli bir kaynaktır. Bazıları zamanını yaşamın herzamanyonetimi alanında istedikleri sonuçları oluşturmak için kullanırken, bazıları da sahip olduğu bu mükemmel kaynağı doğru ve faydalı kullanamayıp, kendisine, çevresine ve geleceğine zarar vermektedir.

“Zaman Yönetimi” çalışmalarımız, bireyin zamanı hangi boyutta algıladığının farkına varmasını, kendi gerçek zaman çizgisini etkin bir şekilde kullanmasını ve başkalarının zaman anlayışını öğrenmesini sağlayarak; yaşamını daha üretken bir hale nasıl getirileceğinin çözümüne yol gösterecek şekilde düzenlenmiştir. 

Stres Yönetimi

Çalışan insanın verimliliğinin önündeki en büyük sorunlardan birisi strestir.stresyonetimi Kişiler stres nedeniyle zihinsel ve fiziksel olarak çöküntü yaşamakta, bu da iş verimliliğinin düşmesine sebebiyet vermektedir. “Stres Yönetimi” ile ilgili merkezimizde yapılan eğitim çalışmaları, çalışanları zihinsel ve fiziksel olarak dayanıklı, güçlü ve hatta zor şartlar altında verimliliklerini geliştirebilen insanlar olarak eğitmeye dönük hazırlanmıştır.

Etkin İletişim

İlişkileri kaliteli kurmak ve sürdürmek; daha doğru anlamak, anlatmak ve anlaşmak iş hayatımızda da fark yaratan önemli bir boyuttur. Günlük hayatta sürekli karşılaştığımız, özellikle özel ve iş hayatımızda ortaya çıkan iletişim sorunları zaman kaybına, çatışmalara ve problemlere yol açmakta, yaşamımızda çok önemli bir unsur olan huzuru engellediği gibi verimliliği de düşürmektedir.

Bu bağlamda merkezimizde verilen danışmanlık ve eğitim süreçlerimizde, yukarıda bahsedilen durumları ortadan kaldırmayı ve bunun için bugüne değin oluşmuş bazı yanlış zihin haritalarının değiştirilmesini ve zenginleştirilmesini sağlayarak, yaşantımızdaki iletişim kalitesinin yükseltilmesi yoluyla verimliliğin artmasına destek verilmektedir.