SELEN CAN

  30 Kasım
 

Uzman Psikolog Selen CAN

 

2002 yılı, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunu olup, 2005 yılında Ankara Üniversitesinde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Bu süre içerisinde üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler ile çalıştı. 2005 – 2007 yılları arasında Amasya – Merzifon Devlet Hastanesi’ndeki görevinin ardından bir yıl, Alzheimer ve yaşlılık dönemi psikolojik sıkıntıları olan bireyler ve aileleri ile çalıştı. 2008 yılında Bilkent Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Gelişim Merkezinde görev yaptı. 2008 - 2010 yılları arasında ise; Ankara Özel İncek Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinde çalıştı. Bu süre içerisinde felç geçirmiş hastalara ve yakınlarına, fibromiyalji hastalarına, fizik tedavi gören ve ağrı bozuklukları olan hastalara psikoterapi uygulamıştır.  

 

   Çalışmalarında Bilişsel – Davranışçı terapileri temel almaktadır. Bireysel psikoterapi yanında, danışanları ile aynı zamanda ‘olumsuz duygu ve düşünceler ile başa çıkabilme’ ,  ‘stres’, ‘gevşeme’, 'panik ataklarla başa çıkabilme', 'takıntılarla başa çıkabilme' 'sosyal kaygı ile başa çıkabilme', 'Kendine Güveni Geliştirmek' ve ‘iletişim becerileri’ne yönelik grup çalışmaları yapmaktadır. 

 

   Obsesif Kompulsif Bozukluk tanısı alan bireyler ve aileleri ile uzun süreli danışma programları yürütmekle birlikte, bu rahatsızlığın tanınması, yanlış bilgilerin değiştirilmesi ve rahatsızlık ile etkili başa çıkabilme yönünde çalışmalar sürdürmektedir