Yeni Dönem Psikodrama Grup Psikoterapisi Eğitimi Hazırlık Grubu Ekim 2017

  29 Mayıs 2017
  Güncel Duyurular

Pusula Psikodrama Enstitüsü olarak kurumumuzda, IPI Psikodrama Eğitim Yönetmeliği çerçevesinde Psikodrama Eğitimi Hazırlık Aşama Grubu açılacaktır. Yeni dönemde (EKİM 2017 ) açılacak olan eğitim için ilgilenenlerin ayrıntıları okuması ve enstitümüz ile iletişime geçmesi rica olunur.

Hazırlık eğitimi toplam 18 saat sürecektir. İki ayrı gün 9 ar saat olarak planlanmıştır. Hazırlık aşamasını geçmek için eğitimin tamamına girmek gereklidir. Aksi takdirde grubun tekrarı istenir. Hazırlık aşaması bitiminde kabul edilenler her ay 1 gün 9 saat olarak düzenlenen eğitim grubu olarak devam edeceklerdir.

EĞİTİM BAŞLAMA TARİHİ: EKİM 2017

EĞİTİMİN PSİKODRAMATİST LİDERLERİ

  • Merih Ünsal
  • Deniz Altınay
  • Neşe Karabekir

EĞİTİME KABUL KOŞULLARI

Psikodrama Hazırlık Grubuna Psikolojik Danışma ve Psikoloji alanlarında lisans diplomasına sahip olanlar, Psikiyatristler ve Psikiyatri Hemşireliğinde yüksek lisans ve doktora yapanlar katılabilirler. Kayıt yaptıran katılımcının 2 fotoğraf, yazılı bir özgeçmiş, diploma fotokopisi ile merkezimize gelerek kayıt formu doldurması gerekmektedir. İsteyenler formları fax ve internet aracılığıyla ulaştırabilirler. Gerekli bilgiler web sayfamızda bulunmaktadır.

Kayıt formunu doldurmak için 
http://pusulapsikodramaenstitusu.com/egitim-basvuru/

Kaydınızı yaptırdıysanız lütfen konfirmasyon , ön görüşme ve belgeleriniz için merkezimizi arayıp teyit ediniz.

( Enstitü yanlızca bu numaralardan aranabilir, IPI eğitmenler listesinde olmayan kişileri aramayınız ve verdikleri bilgilere itibar etmeyiniz. )

( Eylem metodları kısa süreli eğitimler ile asla öğrenilemeyen çok güçlü metodlardır. Kısa süreli çalışmalara katılınması ve bunların uygulanabilecek eğitimler olarak algılanması son derece sakıncalıdır. Bu noktaya dikkat gösterilmelidir. )

EĞİTİM YERİ: ANKARA- İZMİR
Pusula Psikodrama Enstitüsü ve Danışmanlık Merkezi
İletişim ve Kayıt için : Ank. Tel : 0312/286 99 57 – 286 98 54,
ANK - Merkez : Ziyabey cad. 1412. sok. 4/6 Balgat - Çankaya
Gsm: 0538 502 60 47

PSİKODRAMA EĞİTİMLERİN AMACI
Psikodrama eğitimleri, grup üyelerinin psikodramayı deneyimleyerek, kişisel gelişmelerini sağlamak ve çalışmakta oldukları özel uzmanlık alanına psikodrama tekniklerini uygulayabilmelerini gerçekleştirmek ve psikodrama grup psikoterapistleri yetiştirmektir.
Bu süreç sonuçta, kişiler elde etmiş oldukları deneyim ve bilgi ile hem bireysel terapilerinde hem de alanda çalışmış oldukları bir çok konuda hızlı etkili çözümler elde ederler.

PSİKODRAMA EĞİTİMLERİ NE KAZANDIRIR?
Psikodramanın temel amacı, insanlarda kendiliğindenliği (spontanity) ve yaratıcılığı (creativity )geliştirmek ve artırmaktır. Bilindiği gibi kendiliğindenlik ve yaratıcılık belirgin duygusal sorunlar yaşayan ketlenmiş ve geri çekilme eğiliminde olan bireylerde kaybolmuştur. Psikodrama bu kaynakların en iyi şekilde kullanılmasına yardımcı olmada güçlü ve özgül bir rol oynayabilmektedir. Bunu ortaya çıkaran psikodramanın güçlü tekniklerini öğrenerek ve uygulayarak , alanınızda ve kendi yaşamınızda, mesleki güç , başarı kazanırken , çok güçlü bağları olan uluslararası eğlenceli, spontan , sevgi dolu bir aileye sahip olursunuz.

EĞİTİM SÜRECİNİN SONUNDA
İstanbul Psikodrama Enstitüsü bünyesinde açılan ve FEPTO (The Federation of European Psychodrama Training Organisations) misyon ve etiklerine uygun dünyadaki profesyonel psikodrama eğitimlerinin standardizasyon, uyum ve denkliğe uygun olarak düzenlenen enstitümüz eğitimine katılan kişiler, Fepto 'nun ve Avrupa Psikoterapi Derneği'nin onayladığı Co- Terapist / Psikodrama Terapisti ünvanlarına ve diplomasına sahip olmaktadır.

PUSULA PSİKODRAMA ENSTİTÜSÜ VE DANIŞMANLIK MERKEZİ
‘’İSTANBUL PSİKODRAMA ENSTİTÜSÜ ANLAŞMALI PSİKODRAMA EĞİTİM MERKEZİ'dir. 1999 yılından bu yana ruh sağlığı eğitimleri ve terapileri alanında çalışmalar yapan merkez, iki ana çatı altında hizmet vermektedir. Birincisi psikolojik danışmanlık ve terapi hizmetleri diğeri ise eğitim hizmetleridir. Hale hazırda bireylere yönelik Psikodrama Yaşantı Grupları düzenlemekte ve Toplum Koruyucu Ruh Sağlığı alanlarına yönelik olarak grup terapileri, eğitimler ve kişisel gelişim eğitimleri düzenlemektedir. Psikodrama alanında birçok yeniliğe ve gelişime öncülük eden enstitü (I.P.I) ile anlaşmalı olarak Psikodrama eğitimleri ve gruplarını yürütmekte ve Enstitü adına Psikodrama Eğitim Programları açmaktadır. Açmış olduğu Grup Psikodrama Terapistleri Yetiştirme Eğitimleri, enstitü onaylıdır. 

 

İSTANBUL PSİKODRAMA ENSTİTÜSÜ HAKKINDA
Türkiye’de kurulmuş olan ilk Grup Psikoterapileri Derneğinin eski genel sekreteri ve Psikodrama terapisti olan Deniz ALTINAY tarafından 1995 yılında Ankara’da kurulan ve 1997 yılında İstanbul'da yeni ismi ile faaliyete geçen İstanbul Psikodrama Enstitüsü 2000 yılında psikodramanın yaşayan efsanesi Zerka Moreno'nun ismini vermesiyle taçlandırıldı. Psikodrama alanındaki birçok yeniliğe ve gelişime öncülük eden enstitü uluslararası kimliği ile Avrupa Psikodrama Eğitim Kurumları Federasyonu (FEPTO) onaylı diplomalar vermekte ve Avrupa Psikoterapi Deneğinin (EAP) akredite edilmiş kurumsal üyesi olarak faaliyet göstermektedir. Halen 120'den fazla öğrencisi olan İstanbul Psikodrama Enstitüsü; İspanya, İngiltere, Avusturalya, Arjantin ve Amerika'daki psikodrama dernekleri ve enstitüleriyle bağlantılı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. İngiliz Psikodrama Derneği, Uluslararası Grup Psikoterapileri Derneği üyesidir. Enstitüde; Psikodrama Grup Psikoterapisi Eğitimi yanısıra, Psikodrama Şirket Uygulamaları, , SpontaniteTiyatrosu Eğitimi ve Çocuk Psikodraması Eğitimi, Bireysel Psikodrama Eğitimleri, Genesosyogram Aile Ağacı, Tangodrama, Psikodramatik Çift ve Aile Terapileri eğitimleri ve çalışmaları da yürütülmektedir.

Daha detaylı bilgi ve kayıt için lütfen PUSULA ANKARA MERKEZİMİZİ arayınız.