Yeni Dönem Psikodrama Grup Psikoterapisi Uzman Eğitimleri (Eylül - Ekim)

  01 Eylül 2016
  Güncel Duyurular

İstanbul Psikodrama Enstitüsü İşbirliği ile Fepto Onaylı Psikodrama Grup Psikoterapisi Eğitimleri ANKARA ve İZMİR Hazırlık grupları için kayıtlar başlamıştır.

İstanbul Psikodrama Enstitüsü (IPI) Anlaşmalı Pusula Psikodrama Eğitim kurumumuzda  alan uzmanlarına  yönelik olarak, Psikodrama Yardımcı Terapistliği  ve Psikodrama Terapistliği Eğitimleri , IPI Psikodrama Eğitim Yönetmeliği çerçevesinde Psikodrama Grup Psikoterapisi  ''Hazırlık Aşama'' Grubuna kayıtlar başlamıştır .Yeni dönemde (EYLÜL - EKİM)  açılacak olan eğitim başvurusu için  ilgilenenlerin ayrıntıları okuması  ve enstitümüz ile iletişime geçmesi  rica olunur.

EĞİTİM TARİHİ:  EYLÜL - EKİM           

EĞİTİMİN PSİKODRAMATİST LİDERLERİ: 

  • Merih Ünsal
  • Deniz Altınay
  • Neşe Karabekir

Hazırlık eğitimi toplam 18 saat sürecektir. İki ayrı gün 9 ar saat olarak planlanmıştır. Hazırlık aşamasını geçmek için eğitimin tamamına girmek gereklidir. Aksi takdirde grubun tekrarı istenir. Hazırlık aşaması bitiminde kabul edilenler her ay 1 gün 9 saat olarak düzenlenen eğitim grubu olarak devam edeceklerdir.

EĞİTİME KABUL KOŞULLARI

Psikodrama Hazırlık Grubuna Psikolojik Danışma ve Psikoloji alanlarında lisans diplomasına sahip olanlar, Psikiyatristler ve Psikiyatri Hemşireliğinde yüksek lisans ve doktora yapanlar katılabilirler.  Kayıt yaptıran katılımcının 2 fotoğraf, yazılı bir özgeçmiş, diploma fotokopisi ile merkezimiz gelerek kayıt formu doldurması gerekmektedir. İsteyenler formları fax ve internet aracılığıyla ulaştırabilirler. Gerekli bilgiler web sayfamızda bulunmaktadır.

Psikodrama Eğitim Programları ile ilgili bilgiler için buraya tıklayın

Kayıt formunu doldurmak için buraya tıklayın

Kaydınızı yaptırdıysanız lütfen konfirmasyon , ön görüşme ve belgeleriniz için merkezimizi arayıp teyit ediniz.

( Eylem metodları kısa süreli eğitimler ile asla öğrenilemeyen çok güçlü metodlardır. Kısa süreli çalışmalara katılınması ve bunların uygulanabilecek eğitimler olarak algılanması son derece sakıncalıdır. Bu noktaya dikkat gösterilmelidir. )

EĞİTİM YERLERİ: ANKARA-İZMİR

Pusula  Psikodrama Enstitüsü ve  Danışmanlık Merkezi

İletişim ve Kayıt için :  Ank. Tel : 0312/286 99 57 – 286 98 54,   Gsm: 0538 502 60 47

ANK - Merkez : Ziyabey cad. 1412. sok. 4/6 Balgat - Çankaya

İZMİR – Kültür Mahallesi 1389. Sokak 7/4 Alsancak

PUSULA PSİKODRAMA ENSTİTÜSÜ VE DANIŞMANLIK MERKEZİ

‘’İSTANBUL PSİKODRAMA ENSTİTÜSÜ ANLAŞMALI PSİKODRAMA EĞİTİM MERKEZİ'dir.  1999 yılından bu yana  ruh sağlığı eğitimleri  ve terapileri alanında çalışmalar yapan  merkez,  iki ana çatı altında hizmet vermektedir. Birincisi psikolojik danışmanlık ve terapi hizmetleri diğeri ise eğitim hizmetleridir. Hale hazırda bireylere yönelik Psikodrama Yaşantı Grupları düzenlemekte ve Toplum Koruyucu Ruh Sağlığı alanlarına yönelik olarak grup terapileri, eğitimler ve kişisel gelişim eğitimleri düzenlemektedir. Psikodrama alanında birçok yeniliğe ve gelişime öncülük eden enstitü (I.P.I) ile anlaşmalı olarak Psikodrama eğitimleri ve gruplarını yürütmekte ve Enstitü adına Psikodrama Eğitim Programları açmaktadır. Açmış olduğu Grup Psikodrama Terapistleri Yetiştirme Eğitimleri, enstitü onaylıdır.   

İSTANBUL PSİKODRAMA ENSTİTÜSÜ HAKKINDA

Türkiye’de kurulmuş olan ilk Grup Psikoterapileri Derneğinin eski genel sekreteri ve Psikodrama terapisti olan Deniz ALTINAY tarafından 1995 yılında Ankara’da kurulan ve 1997 yılında İstanbul'da yeni ismi ile faaliyete geçen İstanbul Psikodrama Enstitüsü 2000 yılında psikodramanın yaşayan efsanesi Zerka Moreno'nun ismini vermesiyle taçlandırıldı. Psikodrama alanındaki birçok yeniliğe ve gelişime öncülük eden enstitü uluslararası kimliği ile Avrupa Psikodrama Eğitim Kurumları Federasyonu  (FEPTO) onaylı diplomalar vermekte ve Avrupa Psikoterapi Deneğinin (EAP) akredite edilmiş kurumsal üyesi olarak faaliyet göstermektedir. Halen 120'den fazla öğrencisi olan İstanbul Psikodrama Enstitüsü; İspanya, İngiltere, Avusturalya, Arjantin ve Amerika'daki psikodrama dernekleri ve enstitüleriyle bağlantılı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. İngiliz Psikodrama Derneği, Uluslararası Grup Psikoterapileri Derneği üyesidir. Enstitüde; Psikodrama Grup Psikoterapisi Eğitimi yanısıra,   Psikodrama Şirket Uygulamaları, , SpontaniteTiyatrosu Eğitimi ve Çocuk Psikodraması Eğitimi, Bireysel Psikodrama Eğitimleri, Genesosyogram Aile Ağacı, Tangodrama, Psikodramatik Çift ve Aile Terapileri eğitimleri ve çalışmaları da yürütülmektedir.

Daha detaylı bilgi ve kayıt için lütfen  PUSULA ANKARA MERKEZİMİZİ arayınız.